تبلیغات
وب سایت حاج بهروز لرستانی و هیات ریحانه الحسین س - مرگ ملک عبدالله نشانه ی نزدیکی ظهور!

وب سایت حاج بهروز لرستانی و هیات ریحانه الحسین س
 
هوای تازه

سخنرانی پناهیان در مورد مرگ عبدالله /صوت

سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در مورد مرگ عبدالله
پناهیان

بهتره دراینترنت جستجو، مراجعه ودانلودفرمائید.
«عن مسند احمد عن النبی(صلی الله علیه وآله): یحکم الحجاز رجل اسمه علی اسم حیوان اذا رایته حسبت فی عینه الحول من البعید و اذا اقتربت منه لا تری فی عینه شیئا، یخلفه له أخ اسمه عبدالله، ویل لشیعتنا منه -أعادها ثلاثا- بشرونی بموته أبشرکم بظهور الحجة»(۱)

رسول خدا(ص) فرمود: بر حجاز (عربستان) مردی که اسمش، اسم حیوان است، حکومت می‌کند (فهد=یوزپلنگ)، اگر از دور به او نگاه کنی درچشمش انحراف (چپی) می‌بینی، ولی اگر به او نزدیک شدی، در چشمش مشکلی نمی‌بینی، جانشین یا خلیفه‌اش برادرش که اسمش عبدالله است خواهد بود، وای بر شیعه ما از دست او! پس این جمله را سه بار تکرار کرد، بشارت مرگش را به من بدهید شما را به ظهور حجت بشارت می‌دهم.

در نقد آن چنین گفته و نوشته‌ام:

اولین منبع نقل این روایت، کتاب «۲۵۰ علامة حتی ظهور الامام المهدی(ع)»، اثر محمدعلی طباطبایی حسنی است و نگارنده نیز در منبع دیگر بدان برخورد نکرده.(۲)

با مراجعه به کتاب مسند احمد بن حنبل و سایر متون روایی شیعه و سنی روشن می‌شود که این روایت وجود خارجی نداشته و تا کنون کسی آن را ذکر نکرده است، جالب اینکه نویسنده کتاب «۲۵۰ علامت»، خود نیز این روایت را در هیچ منبع حدیثی ندیده است و در استناد آن به مسند احمد و رسول خدا(ص) چنین می‌گوید: «هذ الخبر نقله إلیّ أحد الفضلاء المطلعین»(۳)، این خبر را یکی از فضلای مطلع !!! برای من نقل کرده است.

پس از نقل این مطلب تعدادی از دوستان دانشگاهی تماس گرفته‌اند که آدرس این حدیث را پیدا کرده‌ایم و جعلی نیست!!!

در توضیح این اشتباه عزیزان نکاتی را عرض کردم، اما لازم دیدم تا مجدد تذکر دهم.

قبل از نقد آن به متن روایت دقت کنید:

«عَنْ أَبِی بَصِیرٍ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِاللَّهِ ع یَقُولُ‏ مَنْ یَضْمَنْ لِی مَوْتَ عَبْدِاللَّهِ أَضْمَنْ‏ لَهُ الْقَائِمَ ثُمَّ قَالَ إِذَا مَاتَ عَبْدُاللَّهِ لَمْ یَجْتَمِعِ النَّاسُ بَعْدَهُ عَلَى أَحَدٍ وَ لَمْ یَتَنَاهَ هَذَا الْأَمْرُ دُونَ صَاحِبِکُمْ إِنْ شَاءَ اللَّهُ وَ یَذْهَبُ مُلْکُ السِّنِینَ وَ یَصِیرُ مُلْکُ الشُّهُورِ وَ الْأَیَّامِ فَقُلْتُ یَطُولُ ذَلِکَ قَالَ کَلا»؛

ابوبصیر روایت می‌کند که گفت: شنیدم حضرت صادق(ع) می‌فرمود: هر کس مردن عبداللَّه را براى من ضمانت کند، من هم آمدن قائم را براى او ضمانت می‌کنم، بعد از آنکه عبداللَّه مرد، دیگر مردم بر سر کسى اجتماع نمی‌کنند و این امر به خواست خدا به صاحب شما منتهى می‌شود و بعد از آن سلطنت سال‌ها از بین می‌رود و به سلطنت ماه‏‌ها و روزها تبدیل مى‏‌شود، عرض کردم: آیا آن زمان طول می‌کشد؟ فرمود: نه!(الغیبة، شیخ طوسی، ص ۴۴۷)مرگ ملک عبدالله نشانه ی نزدیکی ظهور!

چکیده: بررسی روایت امام صادق علیه السلام: «هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم».
مرگ ملک عبدالله

رهروان ولایت ـ

بعد از مرگ پادشاه سعودی، خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در روایتی امام صادق علیه السلام فرمود: «هر کس مردن عبدالله را براى من ضمانت کند، من هم آمدن قائم را براى او ضمانت می‌کنم.» [1]
و برخی از سخنوران مشهور به این مسئله دامن زدند و این مطلب را به یکی از علمای صاحب نظر منتسب کردند، که البته بعدا آن را تصحیح نمودند.[2]
اما اصل این روایت، که برخی ها سند آن را صحیح می دانند.[3]
ولی همانطور که به ما دستور دادند در زمان غیبت به روات حدیث (عالمان دین) ما مراجعه کنید.[4]

ما هم برای آگاهی از صحت و سقم حدیث استفتایی را از آیت الله مکارم در این باره می آوریم.

سوال:
آیا این حدیث از امام صادق (ع) صحت دارد یا نه ؟ ( امام صادق فرمودند: هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم... منبع:بحار الانوار ج 52 ص 210)
و آیا تطبیق آن بر مرگ پادشاه عربستان صحیح است؟
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 بهمن 1393 توسط خادم الرقیه
تمامی حقوق مطالب برای وب سایت حاج بهروز لرستانی و هیات ریحانه الحسین س محفوظ می باشد